#24

Zostając rodzicem wiesz, że nie możesz przewidzieć nic poza tym, że na bank Twoje plany nigdy nie będą zrealizowane w 100%. Chyba, że planujesz katastrofę. Ale i wtedy okaże się, że katastrofa dotyczy zupełnie innej dziedziny życia niż przewidywałeś. Tak samo nie możesz przygotować się na pewne sytuacje. Nawet jeśli wydaje Ci się że możesz.

jeznat_szpital01

Od połowy ciąży wiedziałam, że Lisica chwilę zabawi w szpitalu, podobnie jak jej brat, choć z innych powodów. Wiedziałam, że kilka dni nie będę widziała Juniora i że na nowo zadomowię się na Siemiradzkiego. Wiedziałam też, że ciążowe przewidywania nie muszą być wcale ostatecznymi. Byłam na to przygotowana, wszystko miałam przedyskutowane ze specjalistami, wyjaśnione i oswojone (bo to nic wielkiego, najczęściej zdarza się właśnie to, nie ma się czego bać).

jeznat_szpital02

Okazało się, że nawet porodu nie mogę sobie zaplanować jak człowiek. Nie dość że z cięcia cesarskiego w tym tygodniu wyszedł 8 dni wcześniej poród siłami natury (ta, natury, to były wyłącznie moje siły i nikogo więcej!) w połowie odbywający się w samochodzie, to jeszcze z kilku dni w SPA zrobiło się kilkanaście.

Jeśli myślisz, że możesz się przygotować na wszystko co spotka Cię w rodzicielstwie, to się mylisz. Zawsze dopadną Cię uczucia o których wcześniej byś nie pomyślał, zawsze zdarzy się coś, czego nigdy byś nie przewidział. I zawsze Twoja reakcja na sytuację może Cię zaskoczyć.

jeznat_szpital03

Chwilowo nas tu mało, ale jak już wrócimy do domu, to i wrócimy tu. Ze zdwojoną siłą (wszak Jeżowo – Lisowa komitywa musi mieć moc). A tymczasem pamiętajcie o konkursie, w którym bierzemy udział [klik].

 

Reklamy
#24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s