#21

Na pierwsze urodziny Piernika każde z nas, rodziców, dostało od mojej mamy po drobiazgu – wszak urodziny malucha to nie tylko święto dziecka, gdyby nie my, nie miałoby co świętować. Prezentem dla Seniora był kalendarz z akcji „Tata bliżej dziecka” – co miesiąc inny Tata ze swoją pociechą i myśl czym jest dla nich ojcostwo.
W czerwcu, mesiącu dla naszego Taty wyjątkowym, bo ma kumulację swoich świąt, myślą przewodnią jest prosta sentencja: „Ojcem może być każdy, ale trzeba być kimś wyjątkowym, żeby zostać Tatą”.

jeznat_tata01
Dziś jest ten dzień, dzień w którym będziemy malować laurkę, upieczemy Tacie ciacho, zrobimy jego ulubiony obiad. Mam nadzieję, że dla mojego syna ten dzień zawsze będzie wiązał się z myślą o tym, że fajny ten jego Tata. I nigdy nie będzie musiał rozumieć znaczenia tego czerwcowego kalendarzowego przesłania.
Ja je rozumiem. Jako duża dziewczynka, rodzic, już nie wkurzam się aż tak bardzo, że Tata to nie to samo co ojciec. Właściwie mam to w nosie, bo mam szczęście, mimo niejednoznaczności tych słów, mam Tatę, wspaniałego człowieka, który nauczył mnie wielu rzeczy, dał mi wrażliwość, pokazał kim warto być, a w kogo lepiej się nie wcielać. Niejednokrotne dał mi kopa, kiedy tego potrzebowałam i głaskał mnie po głowie kiedy tylko to mogło mi pomóc. Chyba nigdy nie będę umiała nazwać tego co czuję kiedy przychodzi Dzień Taty i uświadamiam sobie jak niesamowitym człowiekiem jest ten mój Tata. Nigdy nie będę umiała przeprosić za nastoletnie zbuntowane „nie jesteś moim ojcem” i durne fochy. Za to, że tak późno do mnie dotarło kim jest ten mój Tata.
Dziękuję Ci Tato, że nie jesteś moim ojcem, bo mógłbyś być nieobecny i szorstki. Dziękuję, że zawsze stawiałeś nas na pierwszym miejscu, dzięki Tobie jesteśmy kompletni jako dzieci, dzięki Tobie wiemy jakimi rodzicami chcemy być. Dziękuję, że zawsze jesteś, mimo że widujemy się rzadko i czasem możemy nie rozmawiać przez wiele dni. Ale zawsze jesteś.
Wszystkim Tatom życzymy dziś wielkiej radości z tej roli jaką przyszło im odgrywać, dumy z bycia jedną z dwóch najważniejszych osób dla swoich dzieci. Chciejcie być coraz lepsi dla tych małych ludzi, bądźcie tacy, żeby w przyszłości chcieli być takimi rodzicami jak Wy, żeby czuli dumę na myśl kto jest ich Tatą.
Ja czuję. I Młody też poczuje.
Z okazji Dnia Taty zaczął mówić przy Tacie „tata”.

jeznat_tata02
I bądźcie w tym wszystkim szczęśliwymi ludźmi.

Reklamy
#21

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s